AURREKO URTEETAKOAK

Gipuzkoako Artzain Egunari aurre egiteko prestakizunetan barne gaude eta lan horretan Legazpin 26. urtea beteko dugu. Hori dela eta, bertan ospatu diren Artzai Gazta lehiaketetako irabazleak gogora ekarri nahi genituzke.
URTEA IZENA HERRIA

1990

MIGEL Mª AGIRRE

Alegia

1991

JOSE RAMON ETXEBERRIA

Legazpi

1992

MIGEL Mª AGIRRE

Alegia

1993

JULIAN ETXEBERRIA

Berastegi

1994

KONTXI ALDASORO Mutiloa
1995

KONTXI ALDASORO

Mutiloa

1996

ARDI GAZTA KOOPERATIBA

Azpeitia

1997

PATXI OTAEGI

Beizama

1998

Mª KARMEN OTAEGI 

Segura

1999

RAMON UGARTE

Oñati

2000

GALTZATA ELKARTEA

Oiartzun

2001

JOSE MIGEL AZURMENDI 

Zegama

2002

NIKOLAS SEGUROLA

Oñati

2003

ARDI GAZTA KOOPERATIBA 

Azpeitia

2004

MARIA ANGELES IÑURRATEGI 

Zerain

2005

JESUS ANSOLA 

Elgoibar

2006

J. ARANBURU ELKARTEA

Idiazabal

2007

JESUS ANSOLA

Elgoibar

2008

J. ARANBURU ELKARTEA 

Idiazabal

2009

JESUS ANSOLA

Elgoibar

2010

J. ARANBURU ELKARTEA

Idiazabal

2011

AIZPEA

Olaberria

2012

JOSEBA INSAUSTI 

Ordizia

2013

JESUS ANSOLA Elgoibar

2014

FRANCISCO JABIER MUÑOA Zerain

2015

JESUS ANSOLA Elgoibar

 

 

ARTZAIN TXAKUR LEHIAKETAKO TXAPELDUNAK LEGAZPIN
URTEA IZENA NAGUSIA HERRIA
1968 LAU URCELAI Oñati
1970 RUBI ABARRATEGI Eibar
1971 XOL A.ARANZADI Ezkio-Itsaso
1972 XOL A.ARANZADI Ezkio-Itsaso
1973 XOL A.ARANZADI Ezkio-Itsaso
1974 XOL A.ARANZADI Ezkio-Itsaso
1975 XOL A.ARANZADI Ezkio-Itsaso
1976 TXUTI OSINALDE Azkoitia
1977 PASTOR ETXEBERRIA Matxinbenta
1978 NAVARRO OIARZABAL Hernialde
1979 LISTA OSINALDE Azkoitia
1980 PASTOR ARRILLAGA Eibar
1981 ITXUSI OIARZABAL Hernialde
1982 LISTA OSINALDE Azkoitia
1983 XOLI PLAZAOLA Arrasate
1984 PASTOR ARRILLAGA Eibar
1985 GURE PLAZAOLA Arrasate
1986 MANTXO ARRETXE Amezketa
1987 TRIKI ZUBIZARRETA Azkoitia
1988 PASTOR ARRILLAGA Eibar
1989 LISTA OSINALDE Azkoitia

1990

XOLI

ARRILAGA

Eibar

1991

LAGUN

ANDUEZA

Oiartzun

1992

TURKO

PLAZAOLA

Arrasate

1993

MENDI

SEGUROLA

Matxinbenta

1994

NERE PLAZAOLA Arrasate
1995

MENDI

PLAZAOLA

Arrasate

1996 NERE PLAZAOLA

Arrasate

1997

TXIKI

ARRILLAGA

Eibar

1998

ARTZAI

PLAZAOLA

Arrasate

1999

ARTZAI

ATXA

Eibar

2000

ARTZAI

ANDRES ATXA

Eibar

2001

 LISTA

RAMON LARRAÑAGA

Azkoitia

2002

ARGI

JESUS MARI PLAZAOLA

Arrasate

2003

 RIKI

JUAN JOSE ARRIZABALAGA

Azkoitia

2004

 TXATO

ANDRES ATXA

Eibar

2005

LISTA

RAMON LARRAÑAGA

Azkoitia

2006 LISTA RAMON LARRAÑAGA

Azkoitia

2007

LINDA

JESUS MARI PLAZAOLA

Arrasate

2008

 AZKAR

JUAN JOSE ARRIZABALAGA

Elgoibar

2009

TXIKI

JAVIER ZUBIAURRE

Mutriku

2010 AZKAR JUAN JOSE ARRIZABALAGA

Elgoibar

2011

AZKAR

JUAN JOSE ARRIZABALAGA

Elgoibar

2012

GURE

JESUS Mª PLAZAOLA

Arrasate

2013

AZKAR JUAN JOSE ARRIZABALAGA Elgoibar

2014

AZKAR JUAN JOSE ARRIZABALAGA Elgoibar

2015

EDER JOXE MARI BENGOA Oñati

 

Artzai Gaztaren Lehiaketa

Artzain Txakur Txapelketa


Copyright © 2014 LEGAZPIKO UDALA - Helbide elektroniko hau spam roboten kontra babestuta dago. JavaScript aktibatuta eduki behar duzu hau ikusteko.
Diseinua ACV MULTIMEDIA

UA-3468462-3